За словами Британської асоціації боротьби зі шкідниками (BPCA), пильність є ключовою у боротьбі з інвазією постільних клопів, що поширюється по всьому світу.

Регулярні перевірки вдома можуть допомогти виявити ранні ознаки зараження, а візуальні перевірки під час подорожі допоможуть уникнути випадкового занесення постільних клопів додому.

Наталі Бунгай, технічний менеджер Британської асоціації боротьби зі шкідниками, пояснює: 

«Постільні клопи — мандрівні шкідники, які люблять мігрувати. Вони закріплюються на таких предметах, як багаж, одяг і вживані меблі, і таким чином потрапляють у ваш дім. Це те, як вони також можуть опинитися в громадському транспорті або в громадських будівлях, таких як кінотеатри, і, на жаль, як люди можуть привезти їх додому з відпустки».

Хоча постільні клопи не є особливо небезпечними, вони можуть бути дуже неприємними, і з ними важко боротися. 

Наталі продовжує:

«Постільним клопам потрібна кров для розмноження, і вони дійсно виходять вночі, коли ви спите. Деякі люди реагують на укуси, що може викликати сильний свербіж і болісний набряк. Сильна алергічна реакція (анафілаксія) також можлива, але рідко. Постільні клопи можуть переховувати різні патогени, але передача людям не доведена і вважається малоймовірною».

Постільних клопів важко уникнути, але є кілька речей, які ви можете зробити, щоб зменшити ймовірність забрати їх із собою додому. 

Якщо ви зупиняєтеся в готелі, мотелі чи готелі типу «ліжко та сніданок», обов’язково перевірте матрац та інші м’які меблі на наявність постільних клопів, особливо перед тим, як покласти свій багаж на ліжко чи стільці.

І зробіть те саме з будь-якими вживаними меблями, які ви купуєте; перевірте наявність знаків, перш ніж взяти його до себе додому. Хоча постільні клопи не розрізняють чисте оточення від брудного, їх буде легше помітити та знищити, якщо ви будете правильно доглядати за домом.

BPCA каже, що загальні ознаки зараження постільними клопами: 

  • Маленькі червонувато-коричневі скупчення або темні фекальні плями (шириною близько 1 мм), схожі на чорнильну крапку, зазвичай знаходяться на каркасі ліжка, оббивці або нижній частині матраца.
  • Невеликі плями крові на постільній білизні або узголів’ї
  • Шкіра клопів, що линяють, блідо-білі яйця, порожня яєчна шкаралупа досить маленькі, але все ще помітні людському оку
  • І найочевидніша, але не завжди перша ознака, яку ви бачите, — це побачити самих маленьких коричневих комах у рамі ліжка чи спальні та навколо них.

Варто зазначити, що постільні клопи вже є тут, в Україні, і вже досить давно. 

«Якщо вам не пощастило помітити ознаки зараження постільних клопів у вашому домі, ми наполегливо рекомендуємо діяти негайно та звернутися до професійної компанії по боротьбі зі шкідниками "Стоп! Кукарача"

«Відомо, що постільних клопів важко лікувати, і лікування своїми руками часто закінчується невдачею».

У Стоп! Кукарача працюють тільки підготовлі та кваліфіковані техніки, які здобувають знання шляхом постійного професійного розвитку та оцінюються відповідно до британського стандарту боротьби зі шкідниками EN 16636. Вони мають відповідні дозвільні документи та дотримуються Кодексів передової практики BPCA.